صفحه اصلی  >  محصولات  >  تازه ها

کره بادام درختی و نارگیل


کره بادام درختی و نارگیل
توضیحات
ترکیبات
تحقیقات
دانلود

کره بادام درختی و نارگیل!

 

شیرینی لذیذ مجاز؟

 

رژیم غذایی دقیق و تمرین سخت، لازم نیست به حس پرخوری درونی خود آسیب بزنید!

به ویژه هنگامی که "شیرینی لذیذ" به شکل مواد طبیعی با اثرات ترویج سلامتی و خواص گسترده کامل، عرضه می شود.

تا کنون شما چنین یکنواختی را فقط می توانستید در رویا ببینید.

 

وقتی که شما احساس می کنید چیز کمی خورده اید...

 

کره بادام درختی و نارگیل را امتحان کنید! این یک ترکیب منحصر به فرد از بادام درختی و نارگیل است که از بادام لذیذ و نارگیل رنده شده بسیار با کیفیت همراه با عسل طبیعی افزوده شده، ساخته شده است.

 

این محصول %100 طبیعی، بدون نمک یا روغن پالم است.

 

همانطور که توسط آزمایشات به اثبات رسیده، کره بادام درختی سطح کلسترول را تنظیم می کند. این محصول حاوی منبع خوبی از ویتامین E است. بنابراین دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می باشد.

این ویژگی، خطر تجمع پلاک آترواسکلروز را کاهش می دهد.

 

این محصول دارای یک شاخص قندی پائین است، که به لطف آن باعث جلوگیری از تحمیل فشار بیش از حد پانکراس می شود و در عین حال از منبع خوبی از کربوهیدراتها برای بیماران دیابتی ترکیب شده است.

این باعث کاهش جذب قندها در داخل دستگاه گوارش می شود. با توجه به تبدیل چربی به قندها، این ویژگی می تواند از کاهش وزن پشتیبانی کند.

 

بادام یک منبع کامل از پروتئین، به عنوان یکی از بهترین انواع مغزها است. با توجه به مشخصات آمینواسیدی غنی آن، کره یک ماده کامل در رژیم گیاهی (vegetarian and vegan) است.

 

عسل مورد استفاده در این محصول، تاثیر مثبتی بر جذب و ترکیب مواد مغذی موجود در سایر محصولات دارد. این ماده حاوی مواد مغذی ارزشمند بسیاری مانند: سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر، آهن و منیزیم و ویتامین های بسیاری از جمله: (A، C، PP و ویتامین های B) می باشد.

 

نارگیل (روغن نارگیل) حاوی %50 لوریک اسید است. این یک چربی اشباع شده با 12 اتم کربن است که سطح مجموع کلسترول خون را بیشتر از هر اسید چرب دیگری افزایش می دهد.

 

این افزایش با سطح HDL بالا رفته آن متصل است. در نتیجه تاثیر مفید بیشتر لوریک اسید بر مجموع کلسترول و مولکولهای HDL، نسبت به سایر اسیدهای چرب و پائین آوردن مجموع کلسترول نسبت به HDL سرمی، با کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروز ارتباط دارد.

 

اسیدهای چرب زنجیره متوسط (MCT)، شامل لوریک اسید، خواص کاملا متفاوتی نسبت به اسیدهای چرب "بدنام" دارند. مقدم بر همه، آنها از طریق سایر اسیدهای چرب به روش کاملا متفاوتی متابولیزه می شوند.

 

آنها از دستگاه گوارش مستقیم به کبد منتقل می شوند، جایی که آنها به عنوان منبع انرژی سریع قابل جذب استفاده می شوند، یا آنها به ترکیبات به اصطلاح کتون تبدیل می شوند، که می تواند بر سیستم عصبی در مواردی مانند بیماری صرع و بیماری آلزایمر اثر درمانی داشته باشد.

 

منبع دیگری از انرژی = یک راه حل موثرتر؟

 

برای ورزشکاران، این به ویژه مهم است که دسترسی به یک منبع جایگزین انرژی وجود داشته باشد و در مورد MCT این بطور ویژه ای اهمیت دارد.

 

استفاده از اسیدهای چرب زنجیره متوسط (MCT) در حین تمرین، به شما اجازه می دهد که گلوکز و آمینواسیدها را حفظ کنید، که جلوگیری از تخریب پروتئین و در طول مدت کاهش بافت چربی (MCT انرژی کمتری نسبت به LCT تامین می کند و تمایل کمتری برای ذخیره شدن به شکل بافت چربی دارد) فعالیت قوی تر گرمازایی بعد از وعده های غذایی وجود دارد.


کراتین اکسپلود پودر

ترکیبی پیشرفته با میزان جذب متفاوت بوده و به شکل کراتین میباشد. مصرف کراتین عملکرد فیزیکی را در کوتاه مدت با شدت بالا و در مسابقات تکرار شونده (اشاره به مصرف روزانه ۳ گرم کراتین) افزایش میدهد.

کراتین اکسپلود پودر

اطلاعات بیشتر

Designed & Developed by NOAD.DIGITAL Your Digital Partner