صفحه اصلی  >  محصولات  >  مکمل های استقامتی

فایر استارت


فایر استارت
توضیحات
ترکیبات
توصیه ها
دانلود

فایر استارت – تقویت کننده انرژی برای بدن شما!

 

تمرین بدنی شدید یک چالش متابولیک برای بدن است – این نیاز به عملکرد کارآمد بسیاری از مسیرهای مختلف بیوشیمیایی تولید انرژی دارد و تقاضا برای آن در حین ورزش ممکن است حتی 20 تا 30 برابر بیشتر از زمان استراحت باشد.

 

کربوهیدراتها یعنی گلوکز، تشکیل دهنده منبع اصلی انرژی در تمام انواع فعالیتها هستند.

 

این (منبع انرژی)، می تواند توسط عضلات در حال فعالیت از منابع مورد اشاره زیر به دست بیاید:

 

گلیکوژن عضلانی، بیشترین مقدار گلوکز در حین تمرینات پرشدت که بیش از 100 دقیقه طول نمی کشد را تامین می کند، گلیکوژن کبد، تشکیل دهنده منبع اولیه گلوکز در طول تمرینات با شدت متوسط و طولانی مدت است.

همانطور که تمرین پیش می رود، منابع گلیکوژن به تدریج تهی می شود.

 

هنگامیکه مدت زمان تمرین بدنی کم شدت بطور قابل توجهی افزایش می یابد، اسیدهای چرب آزاد ناشی از تجزیه بافت چربی، منبع اولیه انرژی برای فعالیت عضلات می شوند.

 

به منظور حفظ شدت بالای تمرین بدنی، به افرادی که ورزش می کنند توصیه می شود در طول تمرین شان کربوهیدرات مصرف کنند (1،2); این موضوع، اگر جلسه تمرینی بیش از 1 ساعت باشد، بسیار مهم است.

 

در این حالت، ورزشکاران باید 0.7 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در ساعت، از کربوهیدرات ها مصرف کنند و ورزشکاران حرفه ای، که در تمرینات شدید ویژه ایی فعالیت می کنند، باید حتی 90 گرم در ساعت (در هنگام جلسات تمرینی که بیش از 2 ساعت به طول می انجامد) از کربوهیدراتها استفاده کنند.

 

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که کربوهیدراتهایی که فقط ازمنابع گلوکز (4،5،6) هستند، باید در قالب مخلوطی از گلوکز و فروکتوز آماده شوند، که بطور قابل توجهی نسبت اکسیداسیون کربوهیدراتهای خارجی (کربوهیدراتهایی که وارد بدن می شوند) و ظرفیت تمرین را افزایش می دهد (3).

 

مجموعه ای پیشرفته از اجزای انرژی زا!

 

ژل انرژی زای فایر استارت، یک منبع انرژی فشرده شده و کامل برای افراد فعال بدنی در طول جلسات تمرینی طولانی مدت است.

 

 

نمودار 1. نسبت اکسیداسیون کربوهیدرات مصرف شده (گلوکز + فروکتوز) در عملکرد مقادیر عرضه شده آنها در طی فعالیت بدنی با شدت متوسط.

 

1 وعده حاوی 45 گرم کربوهیدرات خالص، که از 5 منبع با سرعت جذب مختلف تشکیل شده است و مولکولهای آن توسط گلوکز و فروکتوز تولید شده است که از تولید انرژی در فرآیندهای بی هوازی حمایت می کنند.

 

 

نمودار 2. سطح گلوکز در خون در طی 3 ساعت دوچرخه سواری با شدت VO2 MAX 50% در گروهی از افراد که کربوهیدرات مصرف کرده اند (ستون زرد) و کسانی که ماده بی اثر مصرف کرده اند (ستون آبی).

 

روغن MCT – یک شکل فوق العاده فشرده شده از انرژی است، که 2 برابر انرژی بیشتری نسبت به مقدار کربوهیدراتهای یکسان تامین می کند.

 

تری گلیسریدها با اسیدهای چرب زنجیره متوسط که به دنبال جذب از دستگاه گوارش، ممکن است توسط عضلات فعال بسیار سریعتر (از چربی هایی با طول زنجیره عادی) استفاده شود، یک شکل فرعی برای تولید انرژی در فرآیندهای هوازی تشکیل می دهد.

 

تحقیقات نشان داده است که مصرف کوتاه مدت مقادیر کمی از روغن MCT ممکن است سطح لاکتات را در خون و احساس خستگی را کاهش دهد، بنابراین به طور قابل توجهی طول مدت تمرین شدید را افزایش می دهد.

 

 

نمودار 3. مدت زمان تمرین بدنی تا آستانه خستگی در مدت زمان مشخص برابر با VO2 MAX 80% (در ادامه، بعد از 40 دقیقه در یک مدت زمان مشخص برابر با VO2 MAX 60%

 

MCT – تری گلیسریدهای زنجیره متوسط، LCT – تری گلیسریدهای زنجیره بلند.

 

بتا آلانین – یکی از مواد پایه ای که از کاهش PH درون سلولی جلوگیری می کند، که کاهش PH ممکن است اثر بخشی تولید ATP را ضعیف کند و در نتیجه باعث کاهش ظرفیت تمرینی شود.

 

 

نمودار 4. تغییرات در ظرفیت فعالیت بدنی در یک چرخه 6 هفته ایی در گروهی که مکملهای بتا آلانین مصرف می کنند (ستون طلایی) و کسانی که مکمل مصرف نمی کنند (ستون آبی)

 

گلوکورونولاکتون – در سم زدایی از بدن مشارکت دارد (8) در حالیکه در انجام کار با بتا آلانین همکاری می کند.

 

کافئین – انتقال عصبی و قدرت انقباضات عضله را در فرکانس (روی دادن بطور مکرر) خیلی پائین تر تحریک کنندگی، تسریع می کند.

و علاوه بر این، استفاده از ذخایر گلیکوژن در بدن را کاهش می دهد، در حالیکه آزاد سازی اسیدهای چرب از بافت چربی را تسریع می کند.

 

چنین مشخصات فعالی، بسیار مفید است، به خصوص در طی تمرینات استقامتی که مدت زمان آنها، به سطح ذخایر گلیکوژن در بدن بستگی خواهد داشت (9).

 

 

نمودار 5. مسافت دویدن در فواصل زمانی 10 دقیقه ای (اینتروال) در طی یک مسابقه فوتبال شبیه سازی شده، با در نظر داشتن گروهی که مکمل کافئین مصرف می کنند (بر حسب 3 میلی گرم در هر کیلوگرم وزن بدن; ستون طلایی) و کسانی که مکمل مصرف نمی کنند (ستون آبی).

 

باقیمانده مواد تشکیل دهنده این محصول، همکاری کامل در انجام کار در مدت حمایت از بدن در طول کار شدید سیستم عصبی را نشان می دهد (از جمله منیزیم) یا تبدیل کربوهیدراتها و پروتئین ها (ویتامین های گروه B

 

آنتی اکسیدانهای اضافه شده (ویتامین C و E) از پروتئین های سلولی در برابر تاثیر مخرب رادیکالهای آزاد محافظت می کنند.

 

رادیکالهای آزادی که، در طول تمرین بدنی طولانی مدت، در مقادیر عظیمی تولید شده اند.


محصولات دیگر

کراتین اکسپلود پودر

ترکیبی پیشرفته با میزان جذب متفاوت بوده و به شکل کراتین میباشد. مصرف کراتین عملکرد فیزیکی را در کوتاه مدت با شدت بالا و در مسابقات تکرار شونده (اشاره به مصرف روزانه ۳ گرم کراتین) افزایش میدهد.

کراتین اکسپلود پودر

اطلاعات بیشتر

Designed & Developed by NOAD.DIGITAL Your Digital Partner